Частина перша. Попередня підготовка.

Скільки б не коштувала ваша витяжка, всі її переваги та надзвичайні властивості, про які вам розкажуть продавці в магазині, будуть зведені нанівець без правильно облаштованого каналу для повітря.

Не сумнівайтеся, дорогі читачі, ми не прості «мебельники» 😉 і знаємо про що говоримо, бо добре розуміємось на аеродинаміці.

Про те як сталось що пілот комерційної авіації та інженер вирішили створити власну меблеву майстерню, ми ще обов’язково розкажемо 😊 А поки без зайвої скромності маємо право заявити – клієнтам Доброї Шафи точно пощастило як мінімум в питанні організації витяжної системи. Ваша витяжка буде не просто висіти і шуміти, а працювати як слід і при оптимальному рівні шуму швидко та якісно усувати пару та жири.

Найголовнішою перепоною на шляху до ідеальної витяжної системи є… людський фактор!

Щоб видати клієнту якісний продукт, в першу чергу потрібно переконати самого клієнта що ми не просто вирішили «поумнічати». Пам’ятайте, прислухаєтесь ви до наших рекомендацій чи ні – ми не заробимо жодної додаткової гривні. А ви не витратите жодної зайвої гривні, тому що облаштування «неправильного» повітропроводу коштує приблизно стільки ж, скільки і монтаж «правильного»!

Далі разом з клієнтом потрібно переконати дизайнера що повинно бути не тільки «красиво», а ще й «технологічно». Тепер лишається найцікавіше – переконати ваших прорабів/майстрів виконати наші вказівки 😊 На цьому етапі готуємось вислухати потік свідомості, тріск шаблонів та інші види істерики:

❌ «Я вже 15 років роблю ремонти і такого ще не бачив!»

❌ «Та нашо ото всьо, киньте гофру і буде воно тянути!»

❌ «Шо еті ваши мєбєльщики придумали, ми так нє работаєм» і т.д.

Ну про «мебельників» ви вже в курсі, і тихо посміхаєтесь разом з нами 😊 Тому перейдемо безпосередньо до рекомендацій.

Почнемо від витяжки і будемо рухатись до вулиці.

✅ Кожна витяжка має інструкцію. Інструкцію легко знайти в інтернеті та побачити що більшість сучасних моделей мають вихідний патрубок діаметром 150мм. Саме такого діаметру повітропровід купуємо та монтуємо!НЕ 125мм, НЕ 100мм, НЕ прямокутник 60х200, і в жодному разі НЕ прямокутник 55х110!

Хтось може вам «підказати», або ви самі знаєте, що у комплекті до витяжки може іти перехідник на менший діаметр труби. Чому виробники це роблять? Тому що знають – прораби звикли підключати тонкі повітропроводи. Тому що більшість прорабів нічого не розуміють у вентиляції.

Єдиний аргумент – таблиця швидкостей повітря, яку ми вам із задоволенням покажемо.

Вибір діаметру повітропроводу для кухонної побутової витяжки за таблицею

Наша мета: 8-10 м/с. При менших швидкостіх повітря, всередині повітропроводу буде налипати жир який не зміг вловити фільтр. А при більших – збільшиться рівень шуму та впаде продуктивність витяжки.

✅ Матеріал повітропроводу – жорсткий пластик, або оцинкована сталь. Такі повітропроводи найменш шумні та перешкоджають налипанню жирів на внутрішніх стінках за умови дотримання швидкості повітря 8-10 м/с. Забудьте про гофру. Взагалі.

✅ Відразу після витяжки має бути пряма ділянка повітропроводу не менше ніж 4 діаметри, тобто мінімум 600 мм. Довго пояснювати :). Просто маєте повірити на слово.

✅ До вентиляційної шахти в ідеалі має бути не більше 3х поворотів, «колін». З точки зору аеродинаміки найкращі «коліна» у сталевих повітропроводів, це ще один плюс на їх користь.

✅ Вентиляційну шахту від забудовника ми змінити не можемо, але зробити якісне підключення до неї дуже просто. З’єднання повітропроводу із шахтою має бути герметичним, найпростіше – за допомогою монтажної піни. Повітропровід має входити в стіну на глибину не менше ніж 7-10 см.

З таким підходом до справи будь яка витяжка розкриє весь свій потенціал.