Частина перша. Попередня підготовка.
Скільки б не коштувала ваша витяжка, всі її переваги та надзвичайні властивості, про які вам розкажуть продавці в магазині, будуть зведені нанівець без правильно облаштованого каналу для повітря.
Не сумнівайтеся, дорогі читачі, ми не прості «мебельники» і знаємо про що говоримо, бо добре розуміємось на аеродинаміці.
Про те як сталось що пілот комерційної авіації та інженер вирішили створити власну меблеву майстерню, ми ще обов’язково розкажемо А поки без зайвої скромності маємо право заявити – клієнтам Доброї Шафи точно пощастило як мінімум в питанні організації витяжної системи. Ваша витяжка буде не просто висіти і шуміти, а працювати як слід і при оптимальному рівні шуму швидко та якісно усувати пару та жири.
Найголовнішою перепоною на шляху до ідеальної витяжної системи є… людський фактор!
Щоб видати клієнту якісний продукт, в першу чергу потрібно переконати самого клієнта що ми не просто вирішили «поумнічати». Пам’ятайте, прислухаєтесь ви до наших рекомендацій чи ні – ми не заробимо жодної додаткової гривні. А ви не витратите жодної зайвої гривні, тому що облаштування «неправильного» повітропроводу коштує приблизно стільки ж, скільки і монтаж «правильного»!
Далі разом з клієнтом потрібно переконати дизайнера що повинно бути не тільки «красиво», а ще й «технологічно». Тепер лишається найцікавіше – переконати ваших прорабів/майстрів виконати наші вказівки На цьому етапі готуємось вислухати потік свідомості, тріск шаблонів та інші види істерики:
«Я вже 15 років роблю ремонти і такого ще не бачив!»
«Та нашо ото всьо, киньте гофру і буде воно тянути!»
«Шо еті ваши мєбєльщики придумали, ми так нє работаєм» і т.д.
Ну про «мебельників» ви вже в курсі, і тихо посміхаєтесь разом з нами Тому перейдемо безпосередньо до рекомендацій.
Почнемо від витяжки і будемо рухатись до вулиці.
Кожна витяжка має інструкцію. Інструкцію легко знайти в інтернеті та побачити що більшість сучасних моделей мають вихідний патрубок діаметром 150мм. Саме такого діаметру повітропровід купуємо та монтуємо!НЕ 125мм, НЕ 100мм, НЕ прямокутник 60х200, і в жодному разі НЕ прямокутник 55х110!
Хтось може вам «підказати», або ви самі знаєте, що у комплекті до витяжки може іти перехідник на менший діаметр труби. Чому виробники це роблять? Тому що знають – прораби звикли підключати тонкі повітропроводи. Тому що більшість прорабів нічого не розуміють у вентиляції.
Єдиний аргумент – таблиця швидкостей повітря, яку ми вам із задоволенням покажемо.
Наша мета: 8-10 м/с. При менших швидкостіх повітря, всередині повітропроводу буде налипати жир який не зміг вловити фільтр. А при більших – збільшиться рівень шуму та впаде продуктивність витяжки.
Матеріал повітропроводу – жорсткий пластик, або оцинкована сталь. Такі повітропроводи найменш шумні та перешкоджають налипанню жирів на внутрішніх стінках за умови дотримання швидкості повітря 8-10 м/с. Забудьте про гофру. Взагалі.
Відразу після витяжки має бути пряма ділянка повітропроводу не менше ніж 4 діаметри, тобто мінімум 600 мм. Довго пояснювати :). Просто маєте повірити на слово.
До вентиляційної шахти в ідеалі має бути не більше 3х поворотів, «колін». З точки зору аеродинаміки найкращі «коліна» у сталевих повітропроводів, це ще один плюс на їх користь.
Вентиляційну шахту від забудовника ми змінити не можемо, але зробити якісне підключення до неї дуже просто. З’єднання повітропроводу із шахтою має бути герметичним, найпростіше – за допомогою монтажної піни. Повітропровід має входити в стіну на глибину не менше ніж 7-10 см.
З таким підходом до справи будь яка витяжка розкриє весь свій потенціал.